BASINDA BİZ
Vadi İzmit Projesi Tanıtıldı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın girişimleriyle başlatılan Vadi İzmit Projesinin lansman toplantısı yapıldı. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın girişimleriyle Gültepe şantiye alanına kat karşılığı yapılacak 433 konuttan oluşan ve yüzde 26’sı İzmit Belediyesi’ne ait olacak Vadi İzmit projesinin temeli geçtiğimiz hafta törenle atılmıştı. Toplamda 150 milyon liraya, 18 aya tamamlanması planlanan en büyük konut projesinin tanıtım toplantısı ise Gültepe şantiye alanında gerçekleşti.

Basın toplantısına, konutların yapımını üstlenen inşaat firması Yönetim Kurulu Başkanı Cuma Ali Bektaş, Satış Müdürü Ayhan Ayaz, Mimarlar Belda Turfan ve Mahmut Şanlı katılım sağladı. Fatih Mahallesi’nde yükselecek olan proje hakkında firma yetkilileri bilgi verdi. Tanıtım toplantısında proje hakkında bilgi veren Mimar Mahmut Şanlı, ‘’Bildiğiniz üzere ülkemizdeki mimari projelerinin neredeyse tamamı tek yatırım olarak ele alındı. Projemizin en iyi yerini sosyal yaşam merkezine verdik. Tek konut argümanının biraz ötesine geçmek istedik. Projemizin son dönemdeki yatay mimari örneklerinin en önemlisi olduğunu düşünüyoruz. İnsanın doğadan en iyi şekilde faydalanmasını amaçladık. Her kesimin projeden faydalanması için 24 değişik plan çalışması yaptık.

Biz bu süreçte ekipten biri olarak projenin girişimcisi İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan beye ve belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz’’ dedi. Devamında Şanlı, konutların depreme dayanıklılığına yönelik, ‘’Çok şiddetli bir deprem olmadığı takdirde bu yapılara dayanır. Tahminen yaklaşık 8 şiddetine kadar dayanabilir. Müteahhit firma bu konuda çok duyarlı. 1996 yılında kurulmuştur. 700-800’e yakın konut yaptık.

İzmit’e katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bina kutu gibi devrilir ama yıkılmaz’’ şeklinde konuştu. 18 aya tamamlamayı planladıklarını belirten Mimar Şanlı, ‘’Fiyat politikası olarak şu an bölgede var olan projelerinden yaptığımız araştırmalar sonucunda bizimki diğer projelerden daha az durumda. Projemiz deniz görüyor. 18 adet işyeri mevcut. Belediyeye ait olan ve firmaya ait olan işyerlerimiz var’’ ifadelerine yer verdi.

25-09-2017
Gültepe Vadi İzmit’e Lansmana Özel 27 İndirim

% 27 ÖZEL İNDİRİM

Dört gözle beklenen, Gültepe Vadi İzmit satışları sonunda başladı. Bunun içinde 24 Eylül 2017 Pazar günü saat 10:00’da şantiye alanında “Lansman Kahvaltısı” düzenlenecek. Bu kahvaltının başka bir özelliği ise satış fiyatlarında % 27 oranında büyük bir indirim yapılması.

BÜYÜK İLGİ BEKLENİYOR

Zaten uzun süreden beri beklenen toplam 433 konutluk Gültepe Vadi İzmit Evleri’nin tanıtım kahvaltısına da büyük ilgi olması bekleniyor. Gerek projeyi yakından görmek, gerekse satın almak isteyenleri pazar sabahı proje alanına akın edeceği düşünülüyor.

FİYATLAR BELLİ OLDU AMA…

Gültepe Vadi İzmit Evleri’nin satış fiyatları belli oldu. Fiyatlar hakkında telefonla bilgi almak istesek de, fiyatlar hakkında bilgi vermek istenmedi. Bunun amacıysa, mutlaka projeyi yerinde görülmesi gerktiği gösterildi. Bizse, aynı görüşte değiliz. 433 konutun satış fiyatların mutlaka görünür olması gerektiğini savunuyoruz.Umarız bu yanlıştan biran önce dönülür ve herkes daire satış fiyatlarını görür.

25-09-2017
Vadi İzmit Kapılarını Açtı

Bektaş İnşaat sahibi Cuma Ali Bektaş, mimar Belda Tufan, mimar Mahmut Şanlı, mimar Hamza Acar ve  satış pazarlama müdürü Ayhan Ayaz’ın katıldığı lansmanda Vadi İzmit projesi tanıtıldı.İzmit ilçesinin Gültepe mevkiinde yapımına başlanan projenin yapımını Bektaş İnşaat üstlendi. 1996 yılında kurulan, İzmit’te ilk kez inşaat faaliyetlerine başlayan Bektaş İnşaat öncelerinde Doğu ve Güneydoğu’da birçok inşaata imza attı.

ÜÇ ÇEŞİT DAİRE VAR

Yapılan proje 1+1, 2+1, 3+1 ve villa seçenekleri şeklinde oluşmakta. Teraslı ya da terassız, manzaralı ve bulunduğu konuma göre ev yapısı değişen projede evlerin fiyatları çevreye uygun olarak belirleniyor. Ev çeşitlerinin çok olmasından kaynaklı belirli bir fiyat verilmese de metrekaresinin 1650 TL olacağı söylendi.

BELEDİYE ÇALIŞANLARINA YÜZDE 5 İNDİRİM

İzmit Belediyesiyle ortak yapılan bu projede İzmit Belediyesi çalışanlarına ev fiyatları üzerine yüzde beş indirim uygulanacak. Ayrıca projede bulunan iş yerlerinin bir kısmı belediyeye, bir kısmı Bektaş İnşaat’a ait.

DEPREME DAYANIKLI OLACAK

Tanıtımı gerçekleştirilen projede depreme dayanıklı malzemelerin kullanıldığı ve binaların 8 şiddeti civarında bir depreme dayanabileceği, yıkılma olmayacak bir planın üstünde duracaklarını söylediler.Proje 2019 yılında bitecek.

25-09-2017
Vadi İzmit Evleri’ne Görkemli Tanıtım

Vadi İzmit Evleri’ne görkemli tanıtım

Bektaş İnşaat şirketi tarafından hayata geçirilecek olan Vadi İzmit Evleri’nin lansmanı inşaat alanında düzenlenen bir toplantıyla basına ve halka yönelik gerçekleşti

İzmit Belediyesi’nin prestij projelerinden biri olan İzmit Vadi Evleri’nin tanıtımı Bektaş İnşaat şirketi yöneticileri ve mimarları tarafından Gültepe’de bulunan inşaat alanında görkemli bir törenle tanıtıldı.

TOPLANTIYA BÜYÜK İLGİ

Kocaeli medyasının ve vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği toplantıya Bektaş İnşaat şirketinin sahibi Cuma Ali Bektaş ve Satış Pazarlama Müdürü Ayhan Ayaz’ın yanı sıra şirketin mimarları Mahmut Şanlı, Hamza Açar ve Belda Turfan katıldı.

SEKİZ ŞİDDETİNDE DEPREME DAYANIKLI

Vadi İzmit Evleri’nin sekiz şiddetindeki bir depreme dayanıklı olarak inşa edileceğini belirten Bektaş İnşaat şirketinin sahibi Cuma Ali Bektaş, evlerin İzmit Belediyesi çalışanları ve Kocaelili gazetecilere yüzde beş indirimli olarak satılacağının müjdesini verdi.

DOĞAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Cuma Ali Bektaş yaptığı konuşmasında, “İzmit’imizin değerli basın mensupları, değerli İzmit halkı ve saygıdeğer oda başkanlarımız. Vadi İzmit projemizin lansman kahvaltısına hoş geldiniz. Projenin başlamasına önayak olan İzmit Belediye Başkanımız Sayın Dr. NevzatDoğan’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İZMİT MİMARİSİNE KATKI

Bektaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Amacımız İzmit mimarisine Bektaş İnşaat olarak katkı sunmak ve geliştirmek, kalitesini arttırmak olan 433 adet konut, 18 adet ticari alan ve büyük bir sosyal yaşam merkezi yapmak. Katkılarından dolayı tekrar başta İzmit Belediye Başkanımız olmak üzere mimarlık proje ofisine, belediyenin tüm teknik kadrosuna ve projeye katkı sunan tüm İzmit oda başkanları ve bileşenlerine teşekkür ederim” 

25-09-2017
Vadi İzmitin Temeli Atılıyor

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın girişimleri sonucu Gültepe bölgesinde yapılacak en büyük konut projesinin temeli 16 Eylül Cumartesi günü saat atılacak.
Belediye’nin Gültepe Şantiye alanına kat karşılığı yapılacak 443 konutun temel atma töreninin Cumartesi günü saat 12.00 de gerçekleştirebileceği açıklandı. Vadi İzmit adı verilen projenin İzmit’teki en büyük konut projesi olduğu kaydedildi. Kat karşılığı yapılacak proje ile bölgeye 443 konut, 19 iş yeri, havuz, sağlık, kafeterya, restoran, market bulunan bir sosyal tesis yapılacak. 48 dönümün 18 bin metrekarelik bölümü konut, 30 bin metrekaresi de yeşil alandan oluşuyor. Projede binadan daha fazla yeşil alana ve sosyal yaşam alanlarına yer ayrıldı. Her binanın altında kendi otoparkı bulunacak, böylelikle otopark sorunu olmayacak. Binalar en fazla 6 kattan oluşacak. Ayrıca katlı binanın dışında müstakil evlerde bulunacak.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın girişimleri sonucu Gültepe bölgesinde yapılacak en büyük konut projesinin temeli 16 Eylül Cumartesi günü saat atılacak.
Belediye’nin Gültepe Şantiye alanına kat karşılığı yapılacak 443 konutun temel atma töreninin Cumartesi günü saat 12.00 de gerçekleştirebileceği açıklandı. Vadi İzmit adı verilen projenin İzmit’teki en büyük konut projesi olduğu kaydedildi. Kat karşılığı yapılacak proje ile bölgeye 443 konut, 19 iş yeri, havuz, sağlık, kafeterya, restoran, market bulunan bir sosyal tesis yapılacak. 48 dönümün 18 bin metrekarelik bölümü konut, 30 bin metrekaresi de yeşil alandan oluşuyor. Projede binadan daha fazla yeşil alana ve sosyal yaşam alanlarına yer ayrıldı. Her binanın altında kendi otoparkı bulunacak, böylelikle otopark sorunu olmayacak. Binalar en fazla 6 kattan oluşacak. Ayrıca katlı binanın dışında müstakil evlerde bulunacak.

14-09-2017
Haberinyoksa.com: BEKTAŞ İNŞAAT KALİTESİ VE LÜKSÜ İZMİT’E GELİYOR

Diyarbakır’ da yapımını bitirip teslim ettiği onlarca lüks ve kaliteli konut projes ile Diyarbakır’ ın önemli inşaat şirketleri arasında ilk sırada yer alan Bektaş inşaat, İzmit Gültepe’ de 433 konutluk dev bir projeye başlayacak.

Bu zamana kadar yüzlerce aileyi ev sahibi yapan Bektaş inşaat, Diyarbakır’ ın güven duyulan markaları arasında yer alıyor. Her projesi ile Diyarbakır’ ın modernleşen yüzünde katkı sahibi olmayı başaran şirketin her bir projesi bulunduğu bölgede örnek proje olarak standartları yükseltti.

İzmit belediyesinin düzenlediği ihaleyi kazanarak projeyi yapmaya hak kazanan Bektaş inşaat 48 dönümlük alanda projenin yapımını gerçekleştirecek. 24 blok da 433 konutun yer alacağı proje sosyal alanları ile de insanlara tatil keyfi sunacak.


‘’Yaşam ve Yatırım değeri yüksek projeler üretiyoruz’’

Şirket olarak 25 yıla yaklaşan faaliyetlerinde hep özel işlere imza atmayı prensip haline getirdiklerini belirten Bektaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cumali Bektaş; ‘ Ben bir işadamı olarak gerçekleştirdiğim her projenin insanımıza ve toplumumuza faydası olmasını amaçladım. İnşaat sektöründe yaklaşık 25 yıllık proje geliştirme ve uygulama tecrübesine sahip bir kurumuz. Bu tecrübemizin yanında biz, vizyon ve misyon olarak kendimizi çok farklı konumlandırdık. Her şeyden önce biz değer odaklı bir markayız.Proje geliştirirken ve uygularken maliyete değil, topluma ve insanların yaşamına katacağımız değere odaklanırız. Maliyetimizi nasıl daha düşürebiliriz den ziyade, projemize daha neler ekleyebilir isek, projemiz hem çevresine örnek olur hem de içinde yaşayan insanların yaşam kalitesine artı değer katar diye düşünürüz. Bu nedenle insanlar bizim projemize baktıklarında hayatlarının her anına değer katacak dokunuşları fark ederler. ‘’ dedi .

 

‘’Ulusal ve uluslararası gelişmeleri takip edip, iş süreçlerimize uyguluyoruz.’’
Müşterisine en iyisini sunmayı ilke edinmiş bir marka olarak, sektörümüz ile ilgili tüm ulusal ve uluslararası gelişmeleri takip edip, projelerimize uyguluyoruz. Bu, yeni bir mimari ekol veya ürün olabilir, müşterimize değer katacak ise hemen alır projelerimize entegre ederiz. Bu nedenle projelerimizi gezen insanlar, başka projelerde göremeyecekleri yeni ürünleri ve anlayışları bizim projemizde görürler.
 

‘’Kurumsal yapıda, profesyonel bir kadro ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz’’
Bektaş inşaat, kurumsal yönetim anlayışını eksiksiz uygulayan, tecrübe sahibi profesyonel bir kadro ile sektördeki faaliyetlerini sürdüren bir kurum. Mühendisinden mimarına, ustasından düz işçisine aile olmayı başarmış bir şirketiz. Şirketimizin bu özelliği bizim başlarımız da en büyük etkenlerden birisini oluşturuyor.

09-09-2017
Milliyet Gazetesi:Gültepe Konutlarında Ruhsat İşlemi Tamam

İzmit Belediyesi tarafından bir süre önce kamuoyuna tanıtılan Gültepe konutlarıyla ilgili ruhsat işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.
Belediyenin 48 dönümlük eski şantiye alanına yapılacak konut ve işyerleriyle ilgili ruhsat işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte bölgede yoğun bir çalışma başlatıldı. Projenin son durumu hakkında bilgi veren İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ednan Pala, “Belediyemizce TOKİ’den satın alınarak değerlendirilen alanda İzmit’in en büyük konut projesi gerçekleştirilecek. Yapılan ihale sonucunda bölgeye Bektaş firmasınca yaklaşık 25 adet bloktan oluşan 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere toplam 424 daire, 9 adet villa, 1 adet sosyal tesis, 1 adet fırın ve 1 adet aquapark yapılacak” dedi.
Projede binadan daha fazla yeşil alana ve sosyal yaşam alanlara yer ayrıldığını söyleyen Pala, “Her binanın altında kendi otoparkı bulunacak, böylelikle otopark sorunu olmayacak. Kat karşılığı yapılan konutların yüzde 26’sı belediyemizin olacaktır. Ruhsat işlemleri tamamlanan bölgede halen hafriyat, satış ofis yapımı ve örnek daire çalışması devam etmektedir. Projenin her aşaması belediyemiz kontrolündedir” diye konuştu.

09-09-2017
Büyük Kocaeli Gazetesi: Dev ihaleyi Diyarbakırlı firma kazandı Kaynak: Dev ihaleyi Diyarbakırlı firma kazandı

İzmit Belediyesi’nde son yılların en büyük ihalesi yapıldı. İhaleyi Diyarbakır merkezli firma kazandı Kaynak: Dev ihaleyi Diyarbakırlı firma kazandı.

İzmit Gültepe’de yapılacak olan 433 konutluk projenin ihalesi yapıldı. Emine Zeybek başkanlığındaki belediye encümeninde gerçekleşen ihaleye Bektaş İnşaat ve Elyapı İnşaat katıldı. 300 bin TL muhammen bedelle başlayan ve açık artırma usulü yapılan ihalede Bektaş İnşaat 660 bin TL’ye kadar çıkarken, Elyapı İnşaat ihaleden çekildi. Böylelikle ihaleyi kazanan firma 660 bin TL ile Bektaş İnşaat oldu. İhale şartına göre İzmit Belediyesi, konutların yüzde 26'sını alacak ve 660 bin parayı da kasasına koyacak.

 

1996 YILINDA KURULDU

660 bin TL ile ihaleyi kazanan Bektaş İnşaat’ın sahibi Cumali Bektaş, “1996 yılında Diyarbakır’da kurulan firmamız 2003 yılından bu yana Gebze’de faaliyet göstermektedir. İhalenin bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

 

433 KONUT

Belediyenin Gültepe’deki şantiye alanında gerçekleştirilecek projenin süresi 720 gün olarak belirlendi. Yaklaşık 48 dönümlük alana 24 blok halinde 70 adet 1+1, 178 adet 2+1, 116 adet 3+1, 30 adet 3+1 dubleks, 30 adet 4+1 dubleks ile 9 adet bağımsız villadan oluşan 433 konut yaptırılacak. Kat karşılığı yaptırılacak bloklardan birinin altında 18 adet işyeri, 1 adet fırın, içerisinde havuz, spa, sağlık, kafeterya, restorant ve market bulunan sosyal tesisi bulunacak.

21-01-2018
Kocaeli Gazetesi: Dev konut projesini o firma kazandı!

İzmit Belediyesi tarafından kat karşılığı yaptırılacak 433 konutluk projenin ihalesi yapıldı. İhaleyi Diyarbakırlı Bektaş İnşaat 660 Bin TL’lik teklifi ile kazandı.

Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın geçtiğimiz günlerde kamuoyuna açıkladığı konut projesinin ihalesi İzmit Belediyesi Encümeni’nde yapıldı. İhaleye Bektaş İnşaat ve El Yapı İnşaat katıldı. En yüksek teklifi veren Bektaş İnşaat 660 Bin TL ile ihaleyi kazandı. İhale kapalı zarf usulüyle yapıldı. Kapalı zarfta El Yapı İnşaat 300 Bin 1 lira, Bektaş İnşaat ise 301 Bin lira teklif sundu. Ardından açık arttırma usulüyle devam eden ihale 6 tur sürdü. 6. turda El Yapı İnşaat’ın ihaleden çekildiğini açıklamasıyla 660 Bin TL teklif veren Bektaş İnşaat ihaleyi kazanan firma oldu. Encümen toplantısı başkanlığı Emine Zeybek yaptı. El yapı İnşaat adına ise ihaleye Yalçın Eldoğan katılım gösterdi.

BÖLGEMİZE HAYIRLI OLSUN

İhalenin ardından kısa bir açıklamada bulunan Bektaş İnşaat’ın sahibi Cuma Ali Bektaş, “İhale bölgemize hayırlı uğurlu olsun. 1996 yılında Diyarbakır’da kurduk firmamızı. 2003 yılından itibaren Gebze’de de faaliyet göstermekteyiz. Ayrıca İstanbul’da da çalışıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

85 MİLYONLUK PROJE

Yaklaşık 85 milyon liralık olan ihalenin Gültepe’de bulunan yaklaşık 48 dönümlük şantiye alanına 24 blok halinde 70 adet 1+1, 178 adet 2+1, 116 adet 3+1, 30 adet 3+1 dubleks, 30 adet 4+1 dubleks ile 9 adet bağımsız villadan oluşan 433 konut yaptırılacak. Kat karşılığı yaptırılacak bloklardan birinin altında 18 adet işyeri, 1 adet fırın, içerisinde havuz, SPA, sağlık, kafeterya, restoran ve market bulunan sosyal tesisi bulunacak. Bloklar otopark hariç zemin+5 katlı olup teras katlar da mevcut. Serkan BORLAK

09-09-2017
Sanal Basın: İzmit Belediyesi’nin Gültepe Mahallesi’nde yaptıracağı 433 konutluk projenin ihalesini Bektaş İnşaat kazandı

İzmit Belediyesi’nin Gültepe Mahallesi’nde yaptıracağı 433 konutun ihalesi beli oldu. İhaleye Bektaş İnşaat ve Elyapı İnşaat katıldı. Yapılan ihalede Bektaş İnşaat 660 bin TL’ye kadar çıkarken, Elyapı İnşaat ihaleden çekildiğini duyurdu. İhaleyi kazanan Bektaş İnşaat firması. İzmit Belediyesi, konutların yüzde 26'sını alacak ve kasasına 660 bin TL girecek.

48 DÖNÜMLÜK ALAN

Belediyenin Gültepe’deki şantiye alanında gerçekleştirilecek projenin süresi 720 gün olarak belirlendi. Yaklaşık 48 dönümlük alana 24 blok halinde 70 adet 1+1, 178 adet 2+1, 116 adet 3+1, 30 adet 3+1 dubleks, 30 adet 4+1 dubleks ile 9 adet bağımsız villadan oluşan 433 konut yaptırılacak. Kat karşılığı yaptırılacak bloklardan birinin altında 18 adet işyeri, 1 adet fırın, içerisinde havuz, spa, sağlık, kafeterya, restaurant ve market bulunan sosyal tesisi bulunacak.

09-09-2017
Tanıtım Ofisi Açılışımıza Davetlisiniz

İzmit Belediyesi ve Bektaş İnşaat işbirliği ile inşaatına başlanan "Vadi İzmit" konut projemizin Yenişehir Mahallesi Tanıtım Ofisinin açılışına tüm halkımız davetlidir.

01 Şubat Perşembe 
11:00
Yenişehir Mah. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:139/2 İzmit/KOCAELİ

31-01-2018
VADİ İZMİT’TE BÜYÜK KAMPANYA

İzmit Belediyesi’nin Gültepe’deki 48 dönümlük arazisi üzerinde yükselen 443 konutun yer aldığı Vadi İzmit Projesi’nde 1 Mart’tan itibaren önemli fiyat avantajlarının sağlanacağı müjdesi verildi.

Belediyenin kat karşılığı ihale ettiği, Bektaş İnşaat firması tarafından yapılmakta olan ve bölgeye ayrı bir değer katacak Vadi İzmit’te konutların hızla yükseldiğini söyleyen yetkililer “ vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine konutlarla ilgili yeni bir kampanya başlatma kararı aldık. Kampanya kapsamında kısa süreliğine liste satış fiyatları üzerine ilave bir fark koymadan sadece yüzde 25 peşinat ile banka kredisi, kefil ve ara ödeme olmadan 60 aya kadar eşit taksitli vade imkânı sağlayacağız ” dediler.

 

BÜYÜK İLGİ VAR

 

 Projeye ilk günden itibaren yurdun dört bir yanından büyük ilgi olduğunu söyleyen firma yetkilileri “Türkiye genelinde çoğu proje satış sorunu yaşarken Vadi İzmit'te 5 ayda hedeflediğimiz satış rakamlarının çok  üzerinde konut satışı gerçekleştirdik. Bu başarı projeye olan güvenin eseridir. Projemizi inceleyen insanlar gözlemledikleri her bir noktada hayatlarına konfor ve kalite katacak ince detayları fark ederek Vadi İzmit'ten konut sahibi olmak istiyor. 1 Mart’tan itibaren insanların konut sahibi olmasının önündeki tüm engelleri kaldırmış olacağız”' şeklinde konuştular.

İnşaatı büyük bir hızla devam eden Vadi İzmit’tin açıklanan tarihten önce tamamlanacağı da kaydedildi.

 

48 DÖNÜMÜN 30 DÖNÜMÜ YEŞİL ALAN

 

443 konut, 19 iş yeri, havuz, kafeterya, restoran,  sosyal tesisin yer alacağı  48 bin metrekarelik alan üzerindeki projenin 18 bin metrekarelik bölümü konut, 30 bin metrekaresi de yeşil alandan oluşuyor. Projede binadan daha fazla yeşil alana ve sosyal yaşam alanlarına yer ayrıldı. Her bina altında kendi otoparkı bulunacak şekilde planlandı. Projede 1+1, 2+1, 3+1 4+1 daireler bulunacak. Binalar en fazla 6 kattan oluşacak, katlı binanın dışında müstakil evlerde yer alıyor.

http://www.kocaeligazete.com/haber/gundem/vadi-izmit’te-buyuk-kampanya/15684.html

12-03-2018
VADİ İZMİT SATIŞ OFİSİ AÇILDI

Gültepe’de temeli atılan Vadi İzmit projesinin tanıtım ve satış ofisi bugün düzenlenen tören ile açıldı. 

 
İzmit Belediyesi ve Bektaş İnşaat ortaklığıyla Gültepe’de temeli atılan Vadi İzmit projesinin tanıtım ve satış ofisi bugün düzenlenen tören ile açıldı. 

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın girişimleriyle Gültepe şantiye alanına kat karşılığı yapılacak olan ve yükleniciliğini Bektaş İnşaat'ın üstlendiği Vadi İzmit Projesi'nin satış ofisi Yenişehir Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No: 139/2 açıldı. Gerçekleştirilen açılış törenine İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Bektaş İnşaat Sahibi Cumali Bektaş, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok ve çok sayıda davetli katıldı. 

 

2019’DA TESLİM EDİLECEK

433 konutlu Vadi İzmit Projesi’nin içerisinde sauna, buhar odası, Türk hamamları, alışveriş merkezleri, Fitness spor salonu, kafe ve restoranlar yer alacak. Yüzde 26'sı İzmit Belediyesi'ne ait olacak olan Vadi İzmit'te 18 adet işyeri hizmet verecek. Eşsiz ve yatay mimariye sahip proje toplamda 46 bin 700 metrekaresi yeşil alandan oluşuyor. Maliyeti 100 Milyon TL’nin üzerinde olan projenin 2019 Nisan-Mayıs tarihlerinde teslim edilmesi bekleniyor.

 

PARMAK ISIRTAN PROJE

Açılış konuşması yapan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “İzmit Belediyesi olarak hedefimiz şehrimizde özellikle atıl kalmış, varoş diye nitelendirilen bir bölgeyi, insanların en güzel şartlarda yaşayabileceği, tabiatla iç içe, yeşili fazla, sosyal donatıların bulunduğu güzel bir yaşam alanı kazandırmaktır. Bunu yaparken şehre de bir değer kazandırmak ve projenin yapıldığı mahalleye de yeni bir ufuk, yeni bir yol haritası oluşturmaktır. Gültepe’deki halkın gelecekle ilgili özellikle yaşam koşulları açısından umutları çok daha fazla. Çünkü söylediklerimizin birer birer yapıldığını görüyor. İzmit Belediyesi olarak projenin her aşamasını yakından takip ediyoruz. Konutları yapan müteahhitte güzel bir iş ortaya koyuyor. Öyle olmalı ki, burası bittiğinde herkesin ‘Keşke bende buradan bir yer alsaydım’ diyebileceği, parmak ısırtan, yeni yapılacak bu tür projelere ilham kaynağı olsun” dedi.

 

MÜTEAHHİTLERİN ÖNÜ AÇILSIN

Sözlerine devam eden Başkan Doğan, “Büyükşehir Belediyemiz kentsel dönüşüm anlamında Kent Konut ile çok güzel işleri yaptı ve yapmaya devam ediyor. TOKİ’nin güzel çalışmaları var. Müteahhitlerimiz kendi gayretleriyle bazı dönüşümler yapıyorlar. Ancak bu şehrimizdeki dönüşümü hep birlikte güçlü bir şekilde daha hızlı yapılması gerekiyor. Bu hız yeterli değil. Depreme dayanıksız çok yerimiz var. Bu hız olabilecek afetleri engelleyebilecek bir hız değil. Devletin TOKİ’ye ya da belediyelerin kendi meclisleriyle verdikleri yetki ve hakları müteahhidimize de verelim, önünü açalım, müteahhitlerimizden çekinmeyelim, kuralları koyalım, iyi denetleyelim. İşe o zaman inanın belediyelerden daha hızlı dönüşümler yapabilirler” şeklinde konuştu. 

 

 

12-03-2018
Vadi İzmitte Büyük Kampanya

İzmit’in en büyük konut projelerinden olan Vadi İzmit’te yeni fiyat avantajlarının sağlanacağı müjdesi verildi.
İzmit Belediyesi’nin Gültepe’deki 48 dönümlük arazisi üzerinde yükselen 443 konutun yer aldığı Vadi İzmit Projesi’nde 1 Mart’tan itibaren önemli fiyat avantajlarının sağlanacağı müjdesi verildi. İzmit Belediyesi’nin kat karşılığı ihale ettiği ve bir inşaat firması tarafından yapılmakta olan Vadi İzmit’te konutların hızla yükseldiğini söyleyen yetkililer, “Vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine konutlarla ilgili yeni bir kampanya başlatma kararı aldık. Kampanya kapsamında kısa süreliğine liste satış fiyatları üzerine ilave bir fark koymadan sadece yüzde 25 peşinat ile banka kredisi, kefil ve ara ödeme olmadan 60 aya kadar eşit taksitli vade imkanı sağlayacağız” dediler.
Projeye ilk günden itibaren yurdun dört bir yanından büyük ilgi olduğunu söyleyen inşaat firması yetkilileri, “Türkiye genelinde çoğu proje satış sorunu yaşarken Vadi İzmit’te 5 ayda hedeflediğimiz satış rakamlarının çok üzerinde konut satışı gerçekleştirdik. Bu başarı projeye olan güvenin eseridir. Projemizi inceleyen insanlar gözlemledikleri her bir noktada hayatlarına konfor ve kalite katacak ince detayları fark ederek Vadi İzmit’ten konut sahibi olmak istiyor. 1 Mart’tan itibaren insanların konut sahibi olmasının önündeki tüm engelleri kaldırmış olacağız”- diye konuştular.
İnşaatı büyük bir hızla devam eden Vadi İzmit’tin açıklanan tarihten önce tamamlanacağı da kaydedildi

12-03-2018
Özgür Kocaeli Haber 1

http://www.ozgurkocaeli.com.tr/gultepe-konutlarinin-temeli-atiliyor-333074h.htm

12-03-2018
Vadi İzmit 18 ayda tamamlanacak

http://www.ozgurkocaeli.com.tr/vadi-izmit18-ayda-tamamlanacak-333744h.htm

12-03-2018
Vadi İzmitte bloklar yükseliyor

http://www.ozgurkocaeli.com.tr/vadi-izmitte-bloklar-yukseliyor-341012h.htm

12-03-2018
İLETİŞİM FORMU