VADİ İZMİT SATIŞ OFİSİ AÇILDI

12-03-2018

Gültepe’de temeli atılan Vadi İzmit projesinin tanıtım ve satış ofisi bugün düzenlenen tören ile açıldı. 

 
İzmit Belediyesi ve Bektaş İnşaat ortaklığıyla Gültepe’de temeli atılan Vadi İzmit projesinin tanıtım ve satış ofisi bugün düzenlenen tören ile açıldı. 

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın girişimleriyle Gültepe şantiye alanına kat karşılığı yapılacak olan ve yükleniciliğini Bektaş İnşaat'ın üstlendiği Vadi İzmit Projesi'nin satış ofisi Yenişehir Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No: 139/2 açıldı. Gerçekleştirilen açılış törenine İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Bektaş İnşaat Sahibi Cumali Bektaş, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok ve çok sayıda davetli katıldı. 

 

2019’DA TESLİM EDİLECEK

433 konutlu Vadi İzmit Projesi’nin içerisinde sauna, buhar odası, Türk hamamları, alışveriş merkezleri, Fitness spor salonu, kafe ve restoranlar yer alacak. Yüzde 26'sı İzmit Belediyesi'ne ait olacak olan Vadi İzmit'te 18 adet işyeri hizmet verecek. Eşsiz ve yatay mimariye sahip proje toplamda 46 bin 700 metrekaresi yeşil alandan oluşuyor. Maliyeti 100 Milyon TL’nin üzerinde olan projenin 2019 Nisan-Mayıs tarihlerinde teslim edilmesi bekleniyor.

 

PARMAK ISIRTAN PROJE

Açılış konuşması yapan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “İzmit Belediyesi olarak hedefimiz şehrimizde özellikle atıl kalmış, varoş diye nitelendirilen bir bölgeyi, insanların en güzel şartlarda yaşayabileceği, tabiatla iç içe, yeşili fazla, sosyal donatıların bulunduğu güzel bir yaşam alanı kazandırmaktır. Bunu yaparken şehre de bir değer kazandırmak ve projenin yapıldığı mahalleye de yeni bir ufuk, yeni bir yol haritası oluşturmaktır. Gültepe’deki halkın gelecekle ilgili özellikle yaşam koşulları açısından umutları çok daha fazla. Çünkü söylediklerimizin birer birer yapıldığını görüyor. İzmit Belediyesi olarak projenin her aşamasını yakından takip ediyoruz. Konutları yapan müteahhitte güzel bir iş ortaya koyuyor. Öyle olmalı ki, burası bittiğinde herkesin ‘Keşke bende buradan bir yer alsaydım’ diyebileceği, parmak ısırtan, yeni yapılacak bu tür projelere ilham kaynağı olsun” dedi.

 

MÜTEAHHİTLERİN ÖNÜ AÇILSIN

Sözlerine devam eden Başkan Doğan, “Büyükşehir Belediyemiz kentsel dönüşüm anlamında Kent Konut ile çok güzel işleri yaptı ve yapmaya devam ediyor. TOKİ’nin güzel çalışmaları var. Müteahhitlerimiz kendi gayretleriyle bazı dönüşümler yapıyorlar. Ancak bu şehrimizdeki dönüşümü hep birlikte güçlü bir şekilde daha hızlı yapılması gerekiyor. Bu hız yeterli değil. Depreme dayanıksız çok yerimiz var. Bu hız olabilecek afetleri engelleyebilecek bir hız değil. Devletin TOKİ’ye ya da belediyelerin kendi meclisleriyle verdikleri yetki ve hakları müteahhidimize de verelim, önünü açalım, müteahhitlerimizden çekinmeyelim, kuralları koyalım, iyi denetleyelim. İşe o zaman inanın belediyelerden daha hızlı dönüşümler yapabilirler” şeklinde konuştu. 

 

 

Kaynak:  http://www.kocaeligazete.com/haber/gundem/vadi-izmit-satis-ofisi-acildi/15116.html

İLETİŞİM FORMU